1. HABERLER

  2. Tek sevdamız Türkiye
Tek sevdamız Türkiye

Tek sevdamız Türkiye

Demokrasi nöbetinin 22. gününde binler Kızılay Meydanı'nda bulundu.

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz Kızılay Demokrasi Meydanı’nda 22 gündür süren demokrasi nöbetinde, vatandaşlara FETO’nun gerçek yüzünü anlatırken, “Bunlar bukalemun, inkarcı…  Bunlara inanmak mümkün değil.  Bunlarda ideal, inanç hak getire” dedi.

Başkan Gökçek, FETÖ’cülerin, darbe girişiminin başarısız olmasından dolayı kendilerini deşifre etmemek için bir takım planlar içinde olduklarını belirterek, Fetullah Gülen’in, yandaşlarına, ‘Kızılay’a gidin, İstanbul meydanlarına çıkın, alçak FETO deyin, ağzınıza geleni söyleyin’ dediğini söyledi.

“Bunlar bu kadar da bukalemun, bu kadar da inkarcı…” diyen Başkan Gökçek, Komedyen Atalay Demirci’nin, 15 Temmuz Kızılay Demokrasi Meydanı’nda yaptığı konuşmayı örnek verdi. Başkan Gökçek, “Geçenlerde bir arkadaş Atalay’ı sahneye çıkartmış. O da almış veriştirmiş. Attığı Twit'ten, ne kadar ikiyüzlü oldukları yine ortaya çıktı. Arkadaş bunlara inanmak mümkün değil. Bunlarda ideal, inanç hak getire. Onun için bunlara itibarımız, itimadımız olmayacak” dedi.

 

-“HADİ BAKALIM, NE YAPACAKLARMIŞ GÖRELİM”

            Başkan Gökçek, FETÖ’nün Türkiye’den kurtulmak için Mısır’a ümit bağladığını ve yardım istediğini hatırlatarak, şunları söyledi:

            “Mısır’a diyor ki, ‘Ya ne olur şu Batı bizi kurtarsın Recep Tayyip Edoğan’dan.’  Hani bu kadar büyüktün, hani 14’ünde bir şeyler yapacaktın. Arkasına bir takvim almış, resim koymuş, resimde 14 yazıyor. Kitlesine mesaj veriyor. ‘14’ünde bir şeyler yapacağız’ diye. Hadi bakalım, ne yapacaklarmış görelim. Dedikodu yayıyor, ayın15’i diyor, PKK’lıların 80’li yıllarda saldırıyı ilk başlattığı gündür... Onlarla beraber hareket edecekmiş. Buyursunlar etsinler, bu milletten en büyük dersi bir daha alsınlar.”

 

-“İDAM GELECEK, HİÇ ÇARESİ YOK”

Vatandaşların "İdam isteriz" sloganlarına karşılık olarak, idamın geri gelmesi için yapılacak referandumda yüksek "evet" oyu çıkacağını belirten Başkan Gökçek, “İdam gelecek, hiç çaresi yok Allah’ın izniyle gelecek. Diyorum ya çıkartsınlar Meclis'ten İdam Kanunu'nu, yapalım bir referandum. Bakalım yüzde 80 Türkiye’de idam çıkıyor mu çıkmıyor mu? Bütün dünya görsün. Efendim Avrupa Birliği bunu kabul etmezmiş, etmezsen etme. İngiltere dedi ki ‘Ben çıkacağım AB’den’... Referandum yaptı çıktı, ne halt ettin” dedi.

 

 

-“DÜNYADA TEK ALTERNATİF ABD, AB DEĞİL”

Başkan Gökçek, bir Alman milletvekilinin, ‘Biz bu Türkiye’yi sırf uyutmak için bugüne kadar AB’ye alacağız dedik. Almayacağız, Merkel ikiyüzlü davranıyor ve Türkleri uyutmaya çalışıyor’ dediğini belirterek, şöyle devam etti:

"İstediklerini yapsınlar, istedikleri kadar gayret etsinler. İnşallah Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Müslümanlar, bu dünyada söz sahibi olacaklar.  Buradan söylüyoruz, dünyada tek alternatif Amerika, Avrupa Birliği değil. Şanghay Beşlisi ile bir araya geliriz, yeni bir ittifakın içine gireriz. Alın Avrupa sizin olsun. Alın onun içine Pakistan’ı, İran’ı, Azerbaycan’ı size kocaman bir blok doğsun. Nitekim Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbeyev,  ‘Biz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Şanghay Beşlisi’ne bekliyoruz’ dedi. Geçenlerde bir Rus yetkilisiyle görüştüm. O da "Biz de bekliyoruz" dedi.  Bizim Amerika’ya,  Avrupa Birliği’ne ihtiyacımız yok. Onların bizim dostluğumuza, stratejik işbirliğimize ihtiyacı var.

Gücümüz ve kuvvetimizi, demokrasinin gücünü ispat ettik. Yarın (bugün) daha büyüğünü ispat edeceğiz İstanbul’dan. Türkiye’nin 3 büyük siyasal partisi bir arada miting yapıyor. Bu ne demek? 'Biz Türkiye’de demokrasi konusunda bir ve beraberiz, bize karışma arkadaş' demektir. 'Büyük Türkiye’ye karışmayın, büyük Türkiye ile dost olmaya bakın, faydası olur size' diyoruz."

 

-“YARIN BİZ BU İNSANLARI NEREYE SIĞDIRACAĞIZ”

Gecenin geç saatleri olmasına rağmen yoğun bir kalabalıktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gökçek, “Maşallah bugün bu kalabalık buradaysa, yarın ben saat 16.00’ı düşünemiyorum. Biz bu insanları nereye sığdıracağız. Yarın saat 17.00’da Allah nasip ederse Yenikapı’da Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli, bütün Türkiye’ye hitap edecek. Nasip olursa biz de 15.00’dan itibaren burada olacağız. Ankara milletvekilleri, il başkanları, siyasi partilerin belediye başkanları olarak sizleri selamlayacağız. Saat 17.00’dan itibaren de bütün ekranlardan liderleri teker teker dinleyeceğiz. Mevcut ekranların 2-3 katı büyüklüğünde bir ekran yaptıracağız, vatandaşlar gündüz vakti seyredebilsin” diye konuştu.

 

-"DEMOKRASİ NÖBETİ TEKRAR UZAYABİLİR…"

Demokrasi nöbetinin Çarşamba gününe kadar uzatılmasının kesinleştiğini belirten Başkan Gökçek, nöbetin daha ileri tarihlere uzayabileceği sinyalini de verdi. Başkan Gökçek, “Demokrasi nöbeti daha da devam etsin, Ağustos'u birlikte geçirelim diyenler el kaldırsın" dedi. Başkan Gökçek, talebin fazla olduğunu görünce de  “Hay maşallah, bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğim. 'Sayın Cumhurbaşkanım, millet uzatın istiyor, gitmek isteyen yok' diyeceğim. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur