1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. SAYISAL DERSLERİ SEVDİRECEK FORMÜLLER KALDIRIM TAŞLARINDA…
SAYISAL DERSLERİ SEVDİRECEK FORMÜLLER KALDIRIM TAŞLARINDA…

SAYISAL DERSLERİ SEVDİRECEK FORMÜLLER KALDIRIM TAŞLARINDA…

“KIZILAY YENİLEME PROJESİ” KAPSAMINDA YÜKSEL CADDESİ’NDE KALDIRIM TAŞLARINA MATEMATİK, FİZİK VE KİMYA FORMÜLLERİ YAZILDI

A+A-

 Ankara Büyükşehir Belediyesi Kızılay Yenileme Projesi” kapsamında Yüksel Caddesi’nde yenilenen kaldırım taşlarına matematik, fizik ve kimya formüllerini yazdı.

         Farkındalık yaratmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje Başkentlilerden tam not aldı.

ÇOCUKLAR İÇİN SEK SEK, GENÇLER İÇİN FORMÜLLER

         Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla çocuklar ve gençler için farkındalık yaratacak fikirlere imza atmayı sürdürüyor.

         Fen İşleri Daire Başkanlığı Kaldırım Yapım ve Bakım Onarım Şube Müdürlüğü, Çankaya Belediyesi ile iş birliği yaparak Kızılay bölgesinde taşeron firma yerine kendi ekip ve imkanlarını kullanarak kaldırım ve peyzaj yenileme çalışmaları yapıyor.

         Sakarya Caddesi’nde sek sek oyununu zemine uygulayan Büyükşehir Belediyesi son olarak Yüksel Caddesi’nde kaldırım taşlarına, öğrencilere sayısal dersleri sevdirmek ve akılda kalıcılığını sağlamak amacıyla çift sayıların toplamı, trigonometri ve çok sayıda derse ait formülleri yazdı.

 

DİKKAT ÇEKİYOR

          Formüller 7’den 70’e herkesin dikkatini çekerken özellikle lise öğrencileri, sık kullandıkları ve sınavda soru olarak karşılarına çıkan formülleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler