1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. ÖĞRENCİLER YÜZDE 50 SU İNDİRİMİNDEN MEMNUN
ÖĞRENCİLER YÜZDE 50 SU İNDİRİMİNDEN MEMNUN

ÖĞRENCİLER YÜZDE 50 SU İNDİRİMİNDEN MEMNUN

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE SU FATURALARINDA YÜZDE 50 İNDİRİM UYGULAMASI BÜTÇELERİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR

A+A-

-OKULLARIN AÇILMASIYLA BİRLİKTE SU FATURALARINDA YÜZDE 50 İNDİRİMİNDEN YARARLANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURULARI ARTMAYA BAŞLADI

 

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’IN ÖĞRENCİLERE VERDİĞİ SÖZÜN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDE KABUL EDİLMESİNİN ARDINDAN BELLİ ŞARTLARI TAŞIYAN ÖĞRENCİLERE SU FATURALARINDA YARI YARIYA İNDİRİM UYGULANIYOR

-15 HAZİRAN’DAN İTİBAREN İNDİRİMLİ TARİFEDEN 156 ÖĞRENCİ YARARLANDI

mah_8481.jpg

        Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te üniversite öğrenimi gören öğrenciler için seçim döneminde verdiği sözlerden birini daha tuttu.

        Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilen karar doğrultusunda, belli şartları taşıyan üniversite öğrencilerine su faturalarında yüzde 50 indirim uygulanmasına başlandı.

15 HAZİRAN İTİBARIYLA 156 ÖĞRENCİ TARİFEDEN YARARLANDI

        Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, öğrenci evlerinde su ve atık su tarifelerinin yüzde 50 indirimli olacağını açıklamasının ardından, 15 Haziran’dan itibaren su tarifesinden 156 öğrenci yararlandı.

        Okulların açılmasıyla birlikte abone sayısının daha da arttığını belirten ASKİ yetkilileri, bu desteğin öğrencilerin ekonomisine katkı sağladığını ifade ettiler.

yns_0729.jpg

ÖĞRENCİLER İNDİRİMDEN MEMNUN

        Başkent’te üniversite öğrenimi görmek üzere başka kentlerden gelen öğrenciler bu uygulamadan ağırlıklı olarak yararlanırken, ASKİ’ye başvuran öğrenciler, bu destek için Başkan Yavaş’a teşekkür ettiler.

        Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencisi olan Yusuf Türker, su indiriminin bütçesine büyük katkı sağlayacağını belirterek, “Bizim için 50 TL ile 70 TL arası bir katkı olacak. Belediye Başkanlarının gençliğe yatırım yapması lazım tıpkı Mahsur Yavaş’ın yaptığı gibi. Öğrenciye yatırım yapmalarını ben çok daha doğru buluyorum. Öğrenciler olarak bu tür yansıyan indirimleri gerçekten seviyoruz. Bu indirim doğalgaz ve elektrik gibi diğer faturalara da yansırsa gerçekten daha mutlu oluruz. Bu uygulama bizi değerli hissettirdi” dedi.

       Su indiriminin öğrenciler için çok avantajlı bir uygulama olduğunu ifade eden Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Ebru Şahin ise, “Biz öğrenciler için azımsanmayacak derecede bir indirim olmuş. Zaten öğrenci olduğumuz için maddi gelirimiz fazla yeterli olmuyor. Daha çok paraya ihtiyaç duyuyoruz. Bu uygulama bence kesinlikle öğrenciler için ideal bir uygulama oldu. Böyle bir şey düşünüp uyguladığı için Mahur Başkan’a teşekkür ederim” diye konuştu.

       Su indirim tarifesine başvuruda bulunmaya gelen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi olan Ahmet Çiçek de düşüncelerini, “Yüzde 50 indirim ile Başkan Yavaş öğrencilere büyük bir iyilik yapmış oldu. Bir öğrencinin 50 TL burs bulması bile zorlaştı artık, teşekkür ediyorum” sözleriyle paylaştı.

 

İNDİRİMDEN YARARLANMA KOŞULLARI

       Başkent’te öğrenim gören öğrencilere ekonomik destek sağlamak amacıyla başlatılan uygulanmadan şu şartları sağlayan öğrenciler yararlanabilecek:

 

-Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde gelir getirici bir işte çalışmıyor olması,

-Mezun olması veya başka bir sebeple okulu bırakması durumunda aboneliğini kapatması,

-Öğrenci Evi’nden yararlanacak abonenin her yıl öğrenci belgesini ASKİ’ye ibraz etmesi,

-Ailesiyle birlikte yaşamıyor olması.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur