1. HABERLER

  2. Mustafa Özcan Mamak Belediye Başkan Yardımcısı oldu
Mustafa Özcan Mamak Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Mustafa Özcan Mamak Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Mustafa Özcan Mamak Belediye Başkan Yardımcısı oldu

A+A-

Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı olan Mustafa Özcan ilçedeki görevinden ayrılarak Mamak Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine başladı.

Gölbaşı’nda görevde kaldığı süre boyunca başarılı çalışmalara imza atan Mustafa Özcan Mamak Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

Gölbaşı’nda uzun yıllar başarıyla hizmet ettikten sonra, 2004’ten bu yana Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Mustafa Özcan, Fatih Duruay’ın başkan olmasıyla birlikte 2014 yılında belediye başkan yardımcısı olarak Gölbaşı Belediyesi’nde görev almıştı.

2019 yerel seçimlerinin ardından Gölbaşı’ndan ayrılarak Mamak Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

Mustafa Özcan’a Gölbaşı’na yaptığı hizmetler için teşekkür eder yeni görevinde başarılar dileriz.

MUSTAFA ÖZCAN KİMDİR?

30 AĞUSTOS 1964 tarihinde ANKARA/Hasanoğlan’da doğdu. Özcan Ailesinin 3 çocuğunun en büyüğü olan Mustafa ÖZCAN evli, Didem ve İrem adında 2 kızı bulunmaktadır.

 

Öğrenim Durumu

     İlk ve Ortaöğrenimini Ankara Hasanoğlan’da tamamlayan Mustafa ÖZCAN; 09/08/1985 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Demirci Eğitim Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 30/09/2000 tarihinde Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümünü bitirdi.

 

Meslek Hayatı:

    26/03/1986 tarihinde Diyarbakır Merkez Alıcık Köyü İlkokulu’nda Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı. Sırasıyla; Kahramanmaraş/Afşin Dağlıca Kasabası İlkokulu, Ankara / Gölbaşı Velihimmetli İlköğretim Okulu, Ankara/Gölbaşı İhsan Köksal İlköğretim Okulu ve Gölbaşı Eğitim-Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde görev yaptı. 12/07/2004 tarihinde Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevine başlayan Mustafa ÖZCAN halen bu görevine devam etmektedir.

 

Çalışmaları:

     08/12/1993 tarihinde Ankara/Gölbaşı’nda Eğitim - Öğretime açılan Gölbaşı Eğitim-Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’ne Kurucu Müdür olarak atandı.  02/07/2004 tarihine kadar görev yaptığı Gölbaşı Eğitim-Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’ndeki görev süresinde Özel Eğitim ile ilgili; başta kitap, modül yazımı ve yönetmelik hazırlanması olmak üzere özel eğitimin Türk Milli Eğitim sistemine katılmasında yürütülen bütün çalışmalarda aktif görev aldı.

    12/07/2004 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladığı Bodrum İlçesinde özellikle Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında yapılan 27 protokol ile Bodrum İlçesine 303 Derslik, 3 spor salonu, 12 lojman, 2 Çok Amaçlı Salonun kazandırılması Mustafa ÖZCAN’ın görev süresi içerisinde gerçekleşmiştir.

    Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında halen 92 derslik, 28 lojman, 192 kapasiteli öğrenci pansiyonu, 1 kapalı spor salonu ve 1 konferans salonu inşaatı devam etmektedir.

   Mustafa ÖZCAN’ın Bodrum İlçesinde göreve başladığı 2004 yılında 10.500 öğrenci, 530 öğretmen görev yapmakta iken bu rakam 2011 itibariyle yaklaşık 23.000 öğrenci, 1.200 öğretmene ulaşmıştır. 2004 yılında ortaöğretim kurumlarının üniversiteye öğrenci yerleştirme oranı Anadolu Liselerinde %12’lerde iken bu rakam 2011 yılında %72’lere ulaşmıştır. Okul Öncesi eğitimde okullaşma oranı Milli Eğitim Bakanlığının 2013 yılı sonu hedefi olan %100 seviyesine Bodrum’da 2011 yılı itibariyle ulaşılmıştır.

     Mesleki Alandaki Ödülleri:

Görev yaptığı Diyarbakır, Kahramanmaraş, Ankara ve Muğla İl’lerinde; gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerekse mülki amirlerce kendisine tevdi edilen 10 Teşekkür Belgesi, 8 Takdir Belgesi, 1 Aylıkla Ödül ve 1 Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur