1. HABERLER

  2. Kavgaları bizimle, vatandaşla değil
Kavgaları bizimle, vatandaşla değil

Kavgaları bizimle, vatandaşla değil

Çankaya Belediyesi’nin Çayyolu bölgesinden arazi alanlara inşaat izni vermemesini eleştiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Kavgaları bizimle, vatandaşla değil” dedi

A+A-

CHP'li Çankaya ve MHP'li Etimesgut belediyeleri, iki yıl önce kendilerine devredilen Çayyolu'ndaki arazileri alabilmek için CHP'li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a dava açtı. SABAH Ankara'nın manşetine taşıdığı davanın vatandaşları da mağdur ettiği ortaya çıktı. İki belediye arasında süren hukuki süreç yüzünden mağdur olduklarını belirten vatandaşlar "Yenimahalle'den arsa satın aldık. Ancak Çankaya Belediyesi bu arsalar davalık deyip ruhsat vermiyor, özel arazimize çivi bile çakamıyoruz" dedi.

KAVGALARI BİZİMLE
Çankaya Belediyesi'nin arsa sahibi vatandaşlara inşaat ruhsatı vermemesini eleştiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar "Mahkeme çok önemli değil, ama vatandaşın zarar görmemesi lazım. Devlet süreklidir. Çankaya Belediyesi'nin bizden arsa alan vatandaşları mağdur etmemesi lazım. Kavgaları bizimle, vatandaşla değil" dedi.

BEN NE YAPABİLİRİM!
Bugüne kadar hukuka saygılı olduğunu belirten Başkan Yaşar şöyle devam etti: "Ben bugüne kadar hukuka saygılı oldum. Hukukun vermediği hiçbir yetkiyi de kullanmadım. Tescilli mallarımız bizimdir, diğer yerler onların. Ama bunlar dava açtılar. Dava devam ediyor. Bu davadan çıkan sonuç herkesi bağlar. Benim 30 Mart'tan önce sattığım mallarda vatandaşlara zorluk çıkarıyorlarsa bu da ayrıca bir hukuk tanımazlıktır. Çünkü 30 Mart'a kadar o malları değerlendirme yetkisini yasa bana vermiş. Vatandaş da gelmiş almış. Ben ne yapabilirim! Zaten bu devirler 30 Mart'tan sonra. Şu anda gelsin ben tapuda işlem gördürüyorum. Sonra tapuya yürütmeyi durdurma koydular. Onun üzerine biz de 'Dursun' dedik."

İŞÇİLERİ DE ALMALARI LAZIM
Çayyolu bölgesi için fazladan 800 kişiyi işe aldığını belirten Yaşar, "Bilirkişi bizim lehimize karar verdi. Bununla ilgili İstanbul Kadıköy ve Başakşehir'de örnekler var. Ben bu bölge için 800 işçi fazladan aldım. Ama o işçi bende şimdi. İşçiyi de almaları lazım. Oradaki mülkiyetleri benim elimden alabilmesi için 'devredilecektir' maddesi konulmalıydı" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur