1. HABERLER

 2. Eymir'de dikkar çeken Muhtar adayı: Arzu İçer
Eymir'de dikkar çeken Muhtar adayı: Arzu İçer

Eymir'de dikkar çeken Muhtar adayı: Arzu İçer

Eymir'de dikkar çeken Muhtar adayı: Arzu İçer

A+A-

Yerel seçimlere az bir zaman kalan Eymir mahallesindeki muhtarlık yarşı devam ederken muhtar adayı Arzu İçer'in projeleri ve vaadleri dikkat çekiyor.

ARZU İÇER KİMDİR?

1978 Ankara-Gölbaşı doğumluyum. Gölbaşı ilçesi Eymir Mahallesi toki konutlarında ikamet etmekteyim. Evli ve bir çocuk annesiyim. Pazarlama ve İşletme mezunuyum.  

2019 yerel seçimlerinde Eymir Mahallesinden muhtarlık adaylığımı ilan ettiğim andan itibaren beni maddi manevi destekleyen başta sevgili ailem ve değerli dostlarıma bu yolda yürümeye başladığım her anda hayatıma katılan daha önce tanımadığım fakat tanıdığıma çok memnun olduğum gönlünü bana açan yeni dostlarıma, kıymetli Eymir mahallesi sakinlerine teşekkürü borç bilirim.

Hakkımızda hayırlısını dileyerek çıktığım bu yolda adaylığını açıklayan tüm muhtar adaylarımıza başarılar diliyorum. Herbirini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Günün sonunda muhtarlık görevinin tevdi edildiği adayımız her kim ise “o başarılı” diğer adayların “başarısız” diye anılmayacağı, neticenin tamamen “kısmet” olduğu her zamanki gibi bir yerel seçim olacak.Çünkü herbirimiz kendimizi ifade etmek, tanıtmak konusunda çok çalıştık. Herkezin birbirine saygı ve sevgiyle yaklaşacağı yeri geldiğinde birbirimize sahip çıkacağımız, hırslarımızın ön plana çıkmayacağı dostluk ve kardeşlik içinde, vicdanlarımızı önümüze koyarak ilerlediğimiz bir süreç olmasını umuyorum. Mahallemiz hakkında kim daha hayırlı ise onun seçilmesini diliyorum.

Muhtarlık kelime anlamıyla “Seçilmiş Kişi” demektir. Seçilmiş kişinin seçildiği topluluğu en iyi şekilde temsil etmesi dolayısıyla da donanımlı olması gerekmektedir. Değer katması, ileriyi görmesi gerekmektedir. Günümüzde muhtarlık makamının artık farklı bir vizyonu, misyonu olması gerektiğini düşünmekteyim. Görev tanımında bulunan asli işlerinin dışında daha çok katılımcı, yön veren, topluma katma değer katan, problem çözme yeteneğine sahip, sorumluluk ve vicdan sahibi, çalışkan, sabırlı, iletişim yeteneğine sahip olmalıdır.

“Girişimci, eğitimci, pozitif kişiliğimi bugüne  kadar biriktirdiğim değerli projelerimi, deneyimlerimi toplum yararına faaliyete geçirme zamanı geldi.” Diyerek çıktığım bu yolda beni daha iyi tanımanız için daha çok projelerimden bahsetmem gerekiyor. Burada sadece bir kısmından bahsediyor olacağım çünkü çok uzun yıllardır. Gerek katkıda bulunduğum sosyal sorumluluk projelerinde, gerekse iş hayatımdan edindiğim tecrübelerimden, biriktirdiğim muhtarlık görevine atanırsam mahallemde hayata geçireceğim değerli projelerimden bahsetmek isterim.

 • Öncelik muhtarlığın görev tanımında yer alan asli görevleri sistamatik bir algoritmada arşivlemek ve çözümlemek olacaktır. Daha göreve gelir gelmez yıllardır bu görevi hakkıyla yapmış, tüm süreçlere hakim olmak adına  Mahallemi  A sın dan Z sine kadar  tanıyor ve tanımlıyor olmalıyım. En hızlı şekilde oryantasyon sürecini aşmaşıyım. İlçemizde bulunan bir çok muhtar ile çalışmalara öncesinde başladığımı belirtmek isterim.
 • İlçemiz de ve ilimizde bulunan yoğunlukla çalışacağımız resmi kurumlara, STK lara muhtarlığımızı en iyi şekilde tanıtmalıyım ve zaman içinde birlikte çalışacağımız konuları tespit edip tüm süreçlere hakim olmalıyım.
 • Muhtarlık adaylığı çalışmaları süresince ve öncesinde tek tek tespit ettiğim. Çözmeyi hedeflediğim gerek istek, gerek şikayet, gerekse ihtiyaç, başlıkları altında aldığım tüm bildirimleri tek tek çözmeliyim.
 • Kiminin korkusunu kiminin merhametini sınayan sokak hayvanlarımızı yaşam alanlarımızdan uzaklaştırılarak onlarında mutlu olacağı alanlara taşıyarak onların hayat haklarını onlara tanımalıyım. Bu konu mahallemde artık acilen çözülmesi gereken bir konu olmuştur. Birçok projem olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Basitçe bahsedecek olursak ilçe belediye başkan adaylarımızın bahsettiği gerekse büyük şehir belediye başkan adaylarının projeleri arasında yer alan barınak ve barınma alanları tahsisleri gerçekleşene kadar mahallemiz içerisinde yerlerini şimdiden tespit ettiğim uygun noktalarda, gerekli görevlendirme programını hazırladığım,(gönüllü pati dostları), sponsorlarla ve belediye desteğiyle şekillendirilecek geçici barınak projem ile bize zarar vermeyecekleri bizimde gönül rahatlığı ile onların güvende olduğunu bildiğimiz sonrasında ilgili belediye barınaklarına güvenle devredeceğimiz projemiz seçenekleri ile hazır  (projelenmiş “sokaktaki dostlarımız için bir fikrimiz var”
 • Başta yönetimler olmak üzere, eymir mahallesi sakinleri, Eymir Mahallesini temsil eden dernekler, kadın örgütleri, görevli personeller, pati dostları, iş arayanlar , iş kurmak isteyenler ,çocuk, genç, emekli, memur , vs sürekli iletişim sağlıyacağımız herbiri farklı ve/veya ortak kanallı iletişim ağımızı faaliyete geçirmeliyim. (projelendirilmiş “iletişim ağı”)
 • Çocuklarımızın ”çoçukluğumu yaşadığım mahallem” diyerek hatırlayacakları, bir sürü anı biriktirecekleri, bireysel varlıklarının farkına varacakları imkanlar sunmalıyım. Birkaç başlıkta projelendirdiğim önceliği sosyal eğitim olan fazlasıyla önemsediğim bir konu çocuklarımız çünkü onlar geleceğin varisi ve mimarı olacaklar. Proje başlıklarım “Sürpriz doğumgünü etkinlikeri” , “çevreye saygılı, geleceğimden umutluyum”,”teknoloji ve bilim bende varım”,”kluplerle eymir çoçukları”,”her yaşıma bir dikili ağaç” gibi (projelendirilmiş “çocukluğumu yaşadığım mahallem”)
 • Çokmu zordur bir ihtiyaç sahibinin gönlünü ezmeden yakın olmak ben hepimiz adına veren el ile alan eli tutuşturmaya talibim. Bir çok kanaldan tespit ettiğimiz,  onayladığımız gerek sosyal, gerek eğitim, gerekse maddi ve manevi ihtiyaç sahiplerini tespit ederek; yaşam koçluğu, psikolojik danışmanlık, ödev koçluğu, yoksulluk desteği, gibi maddi ve manevi paylaşım ağının kurulmasını ve kaynak yaratarak sürekliliğini sağlayacağız. (projelendirilmiş “iyiki varsınız”)
 • Önceliğimizin kadın dayanışması olduğu, İsteyenlerin homeofis, isteyenlerin aktif olarak çalışacakları organize bir sistemle isteyen tüm kadınlarımızın ekonomilerine katkıda bulunacakları, keyifle çalışacakları bir platformda buluşturacağımız. Sermayesinden pazarına kadar çeşitliğin üretim seçeneğinin çokça olduğu, tüm süreçlerin planlandığı katma değerinin fazlaca olduğu projemizi hayata geçirmek hedefimizdir.  (projelendirilmiş “Kadın Olmazsa Ekonomi Olmaz.”)
 • Çalışan, üreten, kazanan, kimsenin kimseyi dışlanmadığı paylaşımcı bir mahalle hedefiyle iş arayan ile işveren arasında köprü olarak karşılıklı menfaatlerin korunduğu bir sistem ile  buluşturmak hedefimiz. (projelendirilmiş “ işte İş”)
 • Geri dönüşüm ve çevre bilinçlendirme eğitimleri önceliğimizdir. Atıklarımızdan kazanç elde edeceğimiz mevcut projelerimizi faaliyete geçirmek hedefimizdir. Projelerim içerisinde yer alan bizzat makinasını tasarladığım sıfır atık makinam ile görevlilerimizin ek kazanç sağlaması bizlerin de  vicdanen çevreyi korumak adına huzurlu olacağımız projemizi faaliyete geçirmek hedefimizdir.  (projelendirilmiş “Geri kazanalım.”)

Mahalle sakinlerimizin taleplerinin çözülmesi

 • Tedaş çıkışına yakın halk ekmek büfesi talebi,
 • Parkların ışıklandırılmasını sağlamak,
 • Bozuk yolların düzeltilmesi, alternatif güzergahlara yol açılması konusunun gündeme getirilmesi,
 • Park ve yürüyüş yollarımızın eksik banklarının giderilmesi, eksik yaya kaldırımlarının mahallemize kazandırılması,
 • Pazaryerinin faaliyete geçirilmesi
 • Okul ve parklarda güvenliklerin artırılması,
 • Toki Parkı içerisinde bulunan Çay bahçesinin tekrar faaliyete geçmesini sağlamak,
 • Halk eğitim kurslarının kısıtlı derslik ihtiyacını çözmek,
 • Eymir mahallesinde bulunan doğal su kaynak alanının ıslahı çevre düzenlemesi
 • Büyük şehir ve ilçe belediye ego servislerinin ekstra güzergahlara ulaşmasını sağlamak,
 • Sosyal ve kültürel etkinliklerin organize edilmesi

Ve daha bir çoğu….

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur