1. HABERLER

  2. Cumhurbaşkanı talimat verdi
Cumhurbaşkanı talimat verdi

Cumhurbaşkanı talimat verdi

Başkan Gökçek, Periscope'den canlı yayında takipçilerinin sorularına cevap verdi

A+A-

Başkan Gökçek’e yöneltilen diğer sorular ile cevapları şöyle:

 

          -Ankara’ya denizi ne zaman getiriyorsunuz? : İlk belediye başkanı olduğum da dedim ki; Şu Kızılırmak'ı Ankara’nın ortasından geçirebilir miyim? Çünkü il sınırları içerisinde kalıyor, baya gayret ederim diye düşündüm. Fakat belediye başkanı olduktan sonra öğrendim ki, Kızılırmak Ankara merkezden 110 metre aşağıda kalıyor. Dolayısıyla yukarı çıkarabilmek için pompaj yapmak lazım. Pompaj da yaptığınız zaman altından kalkabilmeniz mümkün değil. Şu anda bir kanal projesi bitmek üzere biliyorsunuz. Ankara kanalı yapacağız 11 kilometre uzunluğunda. Mühye’ye yapacağımız kanal ciddi anlamda orada kanal havası verecek. Kayıklar, değişik su araçları olacak. Nasip olursa bu sene başlıyoruz. Böylelikle su ihtiyacımızı karşılamış olacağız.

 

-Hayvanat bahçesi ne zaman yapılacak? Ankapark bittikten sonra başlanacak, nasip olursa gelecek sene başlamış olacağız.

 

-Milletvekili olmayı düşünüyor musunuz? Düşünmüyorum. Belediye başkanlığından mutluyum. Bizim partimizde 3 dönem var. 4’ncü döneme müsaade ederler mi etmezler mi? Beni yeniden Sayın Cumhurbaşkanım, partim aday gösterir mi göstermez mi ? Milletim bana bir daha oy verir mi vermez mi? Benim gönlümden bir dönem daha belediye başkanlık yapmak geçiyor.

 

-Ahmet Hakan’ın reytingleri hakkında ne düşüyorsunuz? Üzülüyorum, reytingleri iyi çıkmıyor. İnşallah otururum bazı fikirler veririm kendisine…Ne kadar sürtüşsek de ‘eski dosttan düşman olmaz’ derler. Kendisine kravatta göndereceğim üç tane. O kravatları taktığı gün inşallah şansı daha iyi olur diye düşünüyorum. Ahmet’e buradan selam söylüyorum seviyorum seni Ahmet.

 

-Trump hakkında ne düşünüyorsunuz? İnşallah iyi olur. Gönül arzu ediyor ki Trump’ın söyledikleri doğru çıksın. Aynı yolda devam etsin…Örneğin FETÖ’yü bize teslim etsin. 

 

-Öveçler Parkı’na köpek parkı yapılacak mı? Fazla köpek mi var? bilemiyorum. Gezdirmeye çıkan vatandaşlar için bir şey yapılabilir. Arkadaşlarla görüşeyim bu teklif bana ilk defa geliyor. Parkın bir bölümü bunun için ayrılabilir, düşünülebilir.

 

-Keçiören’deki Kule yıkılacak mı? Yıkılacaktı. Ama geçen gün Sayın Cumhurbaşkanımızla metro açılırken, o konu gündeme geldi. Cumhurbaşkanım istiyorsanız, buraya düzeltelim de bir şeye benzetelim, dedim. ‘İyi olur Melih’ dedi.  Orası Keçiören Belediyesi’nin, ama orayı yapması için bütçesinin yetmesi mümkün değil. Bu daha önceki Keçiören Belediye Başkanı’ndan miras kalan bir dert. Belediyenin parası yok, bankalardan para çekti, buraya harcadı batırdı, borca soktu. Ve böylede yarım kaldı. Nasıl bir şey yapmamız gerekiyor konusunda da konuşuyoruz. Bu sene içersinde de onu da gündemimize de alıyoruz.

 

-Yapmak istediğiniz de yapamadığınız bir hizmet var mı? Benim özellikle son zamanlardaki en büyük projelerim. Birincisi Ankapark, ikincisi de İnanç Müzesi. İnanç Müzesi ne demek? 20. asrın sonunda ve 21. Asrın başında teknolojinin bulunması ile ancak idrak edebildiğimiz ayeti kelimelerin üniversal stüdyoların tekniği ile halka anlatılması..Muhteşem bir şey olacak başlıyoruz inşallah. Projesi her şeyi bitti ihale safhasındayız. 

            Hep Hacı Bayram çevresini  temizlemek istemişimdir, Allah bunu bana nasip etti.  Şimdi Atıf Bey, Hıdırlıkı ve İsmet Paşa semtlerinde temizleme, kamulaştırmalarımız devam ediyor. Orayı Ankara Konaklarının olduğu bir yer haline getirmeyi çok arzu ediyorum.

            Bir de Ulus’un Anafartalar çarşısı, Ulus Çarşısı, Yüzüncü Yıl Çarşısı, Gümrük Ticaret  Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bulunduğu yerlerin tamamıyla yıkılıp, yeniden o meydanın Ankara’nın meydanı olması yolların tamamen yer altına alınması en fazla arzu ettiğim gerçekleştirmek istediğim projelerden birisi.

             Başlayıp ta bitiremeyeceğim bir büyük proje var. Ankara ile Gölbaşı, Eskişehir yolu arasında, otobanın da sol tarafında kalan şehrin dış tarafında kalan 9 kilometre tarafından başlayan Veli himmetli dediğimiz bölgede 10 milyon metrekare olarak planlanmış bir alanımız var. Burada dar gelirli ailelere konut yapmak istiyoruz. Fakat dar gelirli ailelere buraların cazip hale gelebilmesi için ve bu bölgenin yatırım yeri haline gelebilmesi için bir de motor projemiz var. O da 2 milyon metrekarelik alandan bir golf sahası, 700 bin metrekare yapılaması bir milyon 300 bin metre karelik alana da villa yapılması. Bunun planları geçti satışa çıkacağız bir aya kadar, araziyi sattıktan sonra da golf sahasının bir birbuçuk yıl içerisinde de bitirilmesini hedefliyoruz. Tabi burada golf sahası başladıktan sonra da buranın değeri inanılmaz derece de artmış olacak.

-Ankara’dan başka hangi şehrin belediye başkanı olmak isterdiniz? Ankara’dan başka bir yerde olmak istemem…Ben Ankara’da doğdum. Ankara’dan başka bir yerde yapmak istemem. Diğer şehirleri hor gördüğümden değil. Bizim gönlümüzde Ankara yatıyor. Türkiye’de değil de başka bir yerde belediye başkanlığı yapmak ister misin? diye sorarsalar. İkisinden birisi Mekke, birisi de Medine…Orada belediye başkanı olmak isterdim. Oraya hizmetin ayrı bir lezzeti var. Belli olmaz belki nasip olur. 

-AŞTİ Taşınacak mı? Evet taşınacak. Yeni yeri Nata Vega’nın bitişiğinde tam otobanın kenarında. Projeyi getirdiler, çok güzel bir proje yapmışlar. Nisan- Mayıs temeli atılır. Ayrıca Ankara’nın çeşitli yerlerinde dört beş tane özellikle otobüslerin duracağı yerler olacak.

-Etimesgut’un trafiğini nasıl düzelteceksiniz? Şu anda Bakan Bey ile görüştük. Anlaştık şeker fabrikasının içinden İstasyon Caddesi’ne paralel bir caddeyi yapacağız. Ve inşallah düzelecek diye düşünüyorum.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur