1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. CAN DOSTLARIMIZIN HAYATINI ÖNEMSİYORUZ
CAN DOSTLARIMIZIN HAYATINI ÖNEMSİYORUZ

CAN DOSTLARIMIZIN HAYATINI ÖNEMSİYORUZ

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKENT’TE İLK KEZ ACİL DURUMLARDA HAYVANLARA NASIL MÜDAHALE EDİLECEĞİ KONUSUNDA TEORİK VE UYGULAMALI “İLK YARDIM EĞİTİMİ” DÜZENLEYECEK

A+A-

CAN DOSTLARIMIZIN HAYATINI ÖNEMSİYORUZ…

 

-SAĞLIK İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN VERİLECEK “HAYVANLARDA İLK YARDIM EĞİTİMİ” İLE VATANDAŞLARIN BİLİNÇLENDİRİLMESİ AMAÇLANIYOR.

-23 KASIM’DA BAŞLAYACAK EĞİTİMLER; ÜNİVERSİTELERDEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA, ÇALIŞANLARDAN VATANDAŞLARA TÜM HAYVANSEVERLERE AÇIK OLACAK.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, acil durumlarda hayvanlara nasıl müdahale edileceği konusunda “Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi” düzenleyecek.

        İlk yardım eğitimi, Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda 23 Kasım Cumartesi günü 13.30-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

        

HER CANLININ HAYATI DEĞERLİDİR

        Talep doğrultusunda devam etmesi planlanan ücretsiz eğitimlere; üniversitelerden sivil toplum kuruluşlarına, çalışanlardan vatandaşlara kadar tüm hayvanseverler katılabilecek.

         İlk yardım eğitiminde; hasta, yaralı ve zor durumda kalan hayvanlara acil durumlarda veteriner hekim gelene kadar ilk yardım konusunda neler yapılabileceği ve hayvanlara yaklaşımın nasıl olması gerektiği konuları hem teorik hem de uygulamalı anlatılacak.

 

TOPLUMSAL BİLİNÇLENME

        Ankara’da ilk kez Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek eğitimlerle toplumsal bilinçlenmeyi amaçladıklarını belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın çağrısıyla 29 Haziran’da düzenlediğimiz Ankara Sokak Hayvanları Çalıştayı’nda bazı kararlar aldık. Bu doğrultuda hayvan nakil aracı gelene kadar yapmamız ya da yapmamamız gerekenler hakkında eğitim vererek, katılımcıları bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Başkanımız; sivil toplum kuruluşlarını, bilim insanlarını ve üniversiteleri eğitime katarak, toplumu bilgilendirmek ve ortak çözüm anlayışını yaygınlaştırmak istiyor. Silahlı yaralanmalardan trafik kazalarına, yanmalardan boğulmalara kadar çeşitli acil durumlarda hayvanlara nasıl müdahale edileceği konusunda üniversitelerden gelen uzman eğitmenlerimiz bu eğitimleri verecek. Tüm Başkentlileri davet ediyoruz.”

         Kurtuluş Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi Sorumlu Veterineri Elif Funda Karaisaoğlu Onga da hayvanlara ilk yardımın hayat kurtardığını belirterek, “153 Mavi Masa üzerinden bize gelen ihbarlar sonrası ekiplerimiz ya da vatandaşlarımız tarafından merkezimize getirilen, kırık, trafik kazası, yanık, boğulma ve kanaması olan hayvanlara ilk müdahalelerini yapıyoruz. Vatandaşların da ilk yardımı bilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Zamanında müdahale ederek, hayat kurtarmak çok değerli” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur