1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. BÜYÜKŞEHİR OKULU
BÜYÜKŞEHİR OKULU

BÜYÜKŞEHİR OKULU

HEDEF SIFIR İŞ KAZASIBELKA A.Ş. PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ, MAVİ MASA ÇALIŞANLARINA İSE ETKİLİ İLETİŞİM EĞİTİMİ VERİLİYOREĞİTİMLER SAYESİNDE 153 MAVİ MASA’NIN PERFORMANSININ YÜKSELTİLMESİ AMAÇLANIYOR

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde hizmet içi eğitimler aralıksız sürüyor.

         Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı BELKA A.Ş, personeline  İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verilirken, Büyükşehir ile vatandaşlar arasında iletişim köprüsü görevini üstlenen “ALO 153 Mavi Masa” personeline etkili iletişim kurma, stres ve öfke yönetimi başta olmak üzere nezaket kuralları eğitimi veriliyor.

                  

ÖNCELİK İŞ GÜVENLİĞİ

         Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitimde, iş sağlığı ve güvenliği konusunda mevzuatlar, kanun ve yönetmelikler ile uygulamalar anlatılıyor.

         İşveren ve işçinin sorumluluklarının anlatıldığı eğitimde uzmanlar, personeli temel iş sağlığı ve güvenliği, iş kazaları ve çalışanların yasal hak ve sorumlukları, meslek hastalıkları, hastalıklardan korunma yolları ve ilk yardım konuları hakkında da bilgilendirdi.

 

HEDEF SIFIR İŞ KAZASI

         Yetersiz güvenlik tedbirleri ve dikkatsizlik yüzünden birçok çalışanın yaralandığını ve hatta hayatını kaybettiğini vurgulayan İş Güvenliği uzmanı Meftune Usta, şu bilgileri verdi:

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 2012 yılında yürürlüğe girmesine rağmen maalesef henüz toplumda kabul göremedi. Bu tür eğitimlerle iş sağlığı ve güvenliği konusunda personelimizi desteklemeye çalışıyoruz. Öncelikli hedefimiz iş kazalarını sıfıra, en aza indirmek. Buradaki eğitimimizi her yıl periyodik olarak tekrar ediyoruz. Günden güne güzel gelişmeleri görüyoruz.”

         İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında görevlendirilen iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri tarafından verilen eğitimlerden hafta boyunca 7 bin personel faydalanacak.

 

“EĞİTİMLER BİZİM İÇİN ÇOK FAYDALI OLUYOR”

         İş kazalarını önlemenin önemli olduğunu belirten Emel Karataş, “Eğitim, iş hayatında yaptığımız yanlışları görmemize yardımcı oldu. Bu tür eğitimlerin yapılmasından dolayı memnuniyet duyuyorum” derken, katıldıkları eğitimde yararlı bilgiler edindiklerini ifade eden Murat Geçit ise, “İş kazalarına karşı nasıl önlem alınması gerektiğini öğrendik. Hukuki olarak yükümlülük ve sorumluluklarımız hakkında bilinçlendik” diyerek, memnuniyetini dile getirdi.

 

VATANDAŞA KALİTELİ HİZMET İÇİN DAHA HIZLI BİR MAVİ MASA 

         Yepyeni sistemi ve oluşturulan birimleri ile problemlere çözüm üreten vatandaşlardan gelen talep ve şikayetlerin daha hızlı giderilmesi için 7 gün 24 saat çalışan ALO 153 Mavi Masa personeli de aldığı eğitimlerle hızına hız katıyor.

         EGO, ASKİ ve Büyükşehir Belediyesi uzman kullanıcıları; Başkent’te meydana gelen problemlerin kalıcı bir şekilde çözülmesi, vakit kaybının önüne geçmek ve vatandaşa daha kaliteli hizmet sunmak için Mavi Masa ile koordinasyonlu çalışmaya başladı.

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİM ATAĞI

         140 kişilik dev kadrosuyla Ankara halkına hizmet veren 153 Mavi Masa operatörleri ile Sevk Birimi, Cevap Denetim ve Birim Denetim ekiplerine daire başkanlıklarına bağlı şube müdürlüklerinde görev yapan uzman kullanıcılar tarafından eğitim verildi.

Verilen eğitimlerde; vatandaşın yapmış olduğu başvurunun tam ve eksiksiz alınması, doğru yere yönlendirilmesi, hangi konuların hangi birimin sorumluluğunda olduğu konuları da ele alındı.

         Çağrı merkezinde görev yapan operatörlere; Türkiye Belediyeler Birliği eğitimcileri tarafından etkili iletişim kurma, stres ve öfke yönetimi ile nezaket kuralları ayrıntılı şekilde anlatılırken, iletişim kurma sürecinde yapılan yanlışlar interaktif ortamda gösterildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur