1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. BAŞKENT’TE YÜRÜMENİN YAŞI YOK
BAŞKENT’TE YÜRÜMENİN YAŞI YOK

BAŞKENT’TE YÜRÜMENİN YAŞI YOK

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 16 -22 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA KUTLANAN “AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI” KAPSAMINDA BİRBİRİNDEN RENKLİ ETKİNLİKLER DÜZENLİYOR

A+A-

-“AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI” ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

-“BİRLİKTE YÜRÜYELİM” TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN VE 7’DEN 70’E HER YAŞTAN BAŞKENTLİYİ HAFTA KAPSAMINDAKİ ETKİNLİKLERE DAHİL EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAŞLI VATANDAŞLAR İÇİN DE EYMİR GÖLÜ’NDE YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ

 

-EGO GENEL MÜDÜRÜ NİHAT ALKAŞ:  “BİRLİKTE HAREKETSİZLİĞE SON VERECEĞİZ”

 

“DAHA SAĞLIKLI, DAHA ÇEVRECİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR ULAŞIMI HEDEFLEYEN BİR ANKARA TASARLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

mah_5867.jpg

mah_5680.jpg

        Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden ve her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında düzenlediği etkinliklere devam ediyor.

“Birlikte yürüyelim!” temasıyla gerçekleştirilen ve 7’den 70’e her yaştan Başkentliyi hafta kapsamındaki etkinliklere dahil eden Büyükşehir Belediyesi, yaşlı vatandaşlar için Eymir Gölü’nde bir yürüyüş düzenledi.

 

SAĞLIK İÇİN HERKES YÜRÜSÜN

         Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa Birliği Delegasyonu iş birliğinde yürütülen “Avrupa Hareketlilik Haftası” renkli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

         Her yaştan Başkentlinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin Eymir Gölü’nde yaşlı vatandaşlar için düzenlediği yürüyüşte vatandaşlara, EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş da eşlik etti.

         Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kurumlarıyla birlikte Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine destek verdiğine dikkat çeken ve herkesi sağlık için yürümeye davet eden Alkaş, şöyle konuştu:

“Son yıllarda ülkemizde sıklıkla duyulmaya başlanan bir kampanya bu. Kampanya kapsamında, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve EGO Genel Müdürlüğü olarak bu yılı farkındalık oluşturması için özel bir etkinliğe dönüştürmeyi planladık. Üniversite gençlerine yönelik programlar yaptık, artık bir ulaşım aracı haline gelen scooter’a binme etkinlikleriyle çocuklarımıza eğitimler verdik. Değerli büyüklerimizi de unutmadık. Toplumumuzun bütün kesimlerine dokunmayı amaçlıyoruz.”

 

DAHA ÇEVRECİ BİR BAŞKENT

         Hareketsizliğin önüne geçecek projeler kadar yeşil alanları korumayı da amaçladıklarının altını çizen EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, “Başkent’te yeşil alanları korumaya ve bunların önemine dikkat çekmeye çalışıyoruz. Birlikte hareketsizliğe son vereceğiz. Daha sağlıklı, daha çevreci ve sürdürülebilir bir ulaşımı hedefleyen, otomobillerin mümkün olduğunca asgari seviyeye indiği, toplu taşımanın çok daha fazla etkin olduğu ama bununla birlikte bisikletlilerimize ve yayalarımıza yaşam alanları sağladığımız bir ‘Ankara’ tasarlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

BÜYÜKLER KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİ

Yaşlı vatandaşlar, Eymir Gölü’nde gerçekleşen yürüyüşte keyifli bir gün geçirdi.

Eşiyle birlikte yürüyüşe katılan Mehmet Erden etkinlikle ilgili memnuniyetini, “Hem güzel insanlarla tanıştık, hem temiz havada bol oksijen aldık. Bizler için aranıp da bulunmayan bir imkan. Bir arada olmak çok mutlu etti bizi. Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz” sözleriyle dile getirirken, Nurten Akar adlı vatandaş da, “Sağlık için yürüyüş çok önemli. Bu aktivitelerde yer almaktan mutluyum. Büyükşehir Belediyesine, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur