1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. BAŞKENT’TE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU YAŞANDI…
BAŞKENT’TE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU YAŞANDI…

BAŞKENT’TE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU YAŞANDI…

-ANITKABİR’DEN AŞTİ’YE KADAR VATANDAŞLARA TÜRK BAYRAKLARI DAĞITAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ANKARA’NIN DÖRT BİR TARAFINDA BİLLBOARDLARI, KÖPRÜLERİ, OTOBÜSLERİ, LED EKRANLARI, BİNALARI VE CADDELERİ DE TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATTI

A+A-

Başkent Ankara’da Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlandı.

         Anıtkabir’de başlayan resmi kutlama törenlerine katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 7’den 70’e davet ettiği Başkentlilerle birlikte meşaleli yürüyüş yaptı, Athena konserini izledi.

 

BAŞKENT KIRMIZI BEYAZDI

         Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden 1. Meclis’e kadar resmi geçit töreninin yapıldığı ve Başkentlilerin doldurduğu caddeler, Büyükşehir Belediyesi’nin astırdığı Türk Bayrakları ve kurduğu taklarla adeta kırmızı beyaza büründü.

          Anıtkabir’den AŞTİ’ye kadar vatandaşlara Türk bayrağı dağıtan Büyükşehir Belediyesi, Ankara’nın birçok noktasında bulunan billboardlar, köprüler, otobüsler, led ekranlar ve binaları da Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile süsledi.

 

İNSAN SELİ

         Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen ortak kutlama etkinlikleri, akşam saatlerinde 54. Cadde ve Aşkaabat Caddesi kesişiminde (Bahçelievler 7. Cadde) başlayan ve insan seline dönüşen meşaleli yürüyüş ile devam etti.

          Başkan Yavaş’ın vatandaşlarla birlikte katıldığı meşaleli yürüyüş Anıtpark’ta sona erdi. 

Önceki ve Sonraki Haberler