1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. BAŞKAN YAVAŞ’A BÜYÜKELÇİLERDEN İŞ BİRLİĞİ ZİYARETLERİ
BAŞKAN YAVAŞ’A BÜYÜKELÇİLERDEN İŞ BİRLİĞİ ZİYARETLERİ

BAŞKAN YAVAŞ’A BÜYÜKELÇİLERDEN İŞ BİRLİĞİ ZİYARETLERİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’I SİNGAPUR VE ARNAVUTLUK’UN ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ ZİYARET ETTİ

A+A-

-KONUK BÜYÜKELÇİLER, ÜLKELER ARASINDAKİ İLİŞKİLERİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPILMASI ÖNERİSİNDE BULUNDU

 

-SİNGAPUR BÜYÜKELÇİSİ TOW, BAŞKAN YAVAŞ’I, SİNGAPUR’DA İKİ YILDA BİR GERÇEKLEŞTİRİLEN DÜNYA KENTLERİ ZİRVESİ'NE ŞEREF KONUĞU OLARAK DAVET ETTİ

a3.jpg

         Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, Büyükelçilerin çeşitli  konulardaki iş birliği ziyaretleri devam ediyor. 

         Başkan Yavaş, son olarak Singapur Büyükelçisi Jonathan Tow ve Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli tarafından ziyaret edildi.

         Başkan Yavaş’a, görevinde başarılar dileyen büyükelçiler, ülkelerinin Başkentleri ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında ikili ilişkilerin geliştirilmesi  önerilerinde bulundular.

          Başkent Ankara’yı çok önemsediklerini belirten Singapur Büyükelçisi Jonathan Tow, “Ankara için iki alanda iş birliği yapmayı öngörüyoruz. İlk olarak Startup projeleri diyoruz. Çünkü inovasyon konusunda Ankara dinamik zengin bir şehir. Ayrıca halkın hayatına dokunan bütün alanlarda  iyileştirmeler yapabiliriz. Tecrübelerimiz var ve Ankara ile bunları paylaşmak istiyoruz” dedi.

 

BAŞKAN YAVAŞ, DÜNYA KENTLERİ ZİRVESİ'NE ŞEREF KONUĞU OLARAK DAVET EDİLDİ

Singapur Büyükelçisi Tow, Başkan Yavaş’ı, Singapur’da 5 - 9 Temmuz 2020' de düzenlenecek olan Dünya Kentleri Zirvesi'ne şeref konuğu olarak davet etti.

İki yılda bir yapılan ve dünyanın farklı bölgelerinden pek çok belediye başkanının katıldığı zirveye, programına uyması halinde memnuniyetle katılmak istediğini ifade eden Başkan Yavaş, “ Singapur’u gördüm. Özellikle şehir planlamasındaki örnekleri görmek için gittik. Bu konularda iş birliği yapabilirsek çok sevinirim. Startup projeleri için de Ankara’da bu konuda yetişen gençlerimizi başkasına kaptırmamak için belediye olarak bir çalışma içerisine girdik. Startup projelerini daha önce yönetmiş, bu konuda uzman kişilerle iş birliği halindeyiz. ”

 

Ankara’nın şehir planlaması, trafik ve afetler ile ilgili problemleri olduğuna değinen Başkan Yavaş “ Bahsettiğim problemler konusunda çözüm sağlayacak kurumlarla Singapur’da temasa geçerek iş birliği yapabiliriz” diye konuştu. 

ARNAVUTLUK BÜYÜKELÇİSİNDEN ZİYARET

Başkan Yavaş, Singapur Büyükelçisinin ardından Arnavutluk’un Ankara  Büyükelçisi Genti Gazheli’yi kabul etti.

  Başkan Yavaş’ı, tebrik eden ve görevinde başarılar dileyen Gazheli, birbirine yakın şehirler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için pek çok konuda iş birliği yapmaları gerektiğini belirterek, “Türkiye halkına büyük saygımız var. İki ülke arasında ve özellikle iki şehir arasındaki ilişkilerin çok daha gelişmesini arzu ediyorum. Sizi tekrar tebrik ediyorum güzel hizmetler yapacağınıza inanıyorum” dedi.

Görüşmelerin ardından Başkan Yavaş, günün anısına büyükelçilerle  fotoğraflar çektirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur