1. YAZARLAR

  2. Tolga Gencer

  3. BANA MAĞDURU GETİRİN!
Tolga Gencer

Tolga Gencer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

BANA MAĞDURU GETİRİN!

A+A-

Martın sonu bahar…..

   Her şey güzel olacak…..

   Adalet yerini buldu…..

   Şehidimiz var…..

    Rahmetli Kemal Sunal’ın Şaban seri filmlerinden birinde vardı, Bana mazlumu getirin…. Tam bu durumda ülke. Herkes sinirden stresten şöyle evire çevire döveceği, olmadı kendine evire çevire dayak atacak mazlumunu arıyor. Bir yan da yarım yamalak bir savaş içerisindeyiz ki şu an en büyük savaş ekmek savaşı, bir yanda yeni seçilmiş belediye başkanlarının işlerine adapte olma/olamama stresi, yetmezmiş gibi bir de İstanbul seçimlerinin iptali. Zaten kör topal olan demokrasi inancım hepten ortadan kalktı. Zaten diyorum evet, her zaman iddia ettiğim gibi binlerce yıl hakanlarla, binlerce yıl sultanlarla yönetilmiş, ataerkil bir toplumda, devletten BABA diye söz eden bir milletin demokrasi anlayışı da demokrasiden bekledikleri de ancak bu kadar olur. Çünkü demokrasi denen şey  emek, kan, gözyaşı verilerek elde edilmiş bir haklar bütünü değildir bizim toplumumuz için. O nedenle de pek kıymeti de yoktur, nazar-ı millette. Beş yıldan beş yıla seçimlere bir iki ay kala hali hatırı sorulmaya, kıymet görülmeye, tabiri caizse  beş yılda bir adam yerine koyulmaya alışmışız. Ancak son seçimler böyle olmadı. Gine rutin seçim çalışmalarında bir iki halimiz hatırımız soruldu, tam kıymet görmüş  bir oyumuz yüzü suyu hürmetine bulunmaz hint kumaşı sanmıştık ki kendimizi, bir sabah YSK kararı ile İstanbul Büyük Şehir Belediye seçimlerinin gerekçeli karar ile iptal edildiğini öğrendik. Millet olarak en büyük hayal kırıklığı bu olsa gerek, oyunuzun beş para etmediği yüzünüze vuruluverdi. Demokrasi oyunu içerisinde oyunu nereye istersen kullanabilirsin. Oyun bu kuralına göre oynamak gerek. Nereye istersen derken a,b,c,d,e, seçenekleri değil ittifak mittifak derken seçme seçeneklerimiz de ikiye düşürülüverdi. Zaten seçilmişleri seçtiğimiz çarpık demokrasimiz biraz daha çarpılıp seçtiklerini değil dayattıklarını seçtik, yine yaranamadık, olmadı iyi seçemediniz diye demokrasinin seçim iptal etme seçeneğini öğrendik. Neymiş; hem de gerekçeli kararla iptal. Gerekçe sunmanız da şart değildi(!) kafanıza göre takılın siz….

        Yalnız bura da başka bir hikâye var kanımca. Yıllar öncesinin mağduru yeni bir mağdur yaratıyor gibi. Sosyal medyada birkaç dost sohbetlerinde bu ihtimali de dillendirenler oldu, yani sıradan vatandaşlar dahi Ekrem İmamoğlu’nun mağdur edilerek tabiri caizse yıldızının parladığını görürken devletin her kurumunu elinde bulundurup bu elindekilerin gücü ile mağdur etiğinin yıldızını da parlattığını fark edemiyor mu acaba mağdur eden? Fazla bir komplo teorisi gibi olacak ama mağdur edilen ile bir zamanların mağduru şimdilerin mağdur edeni bir demokrasi oyunu içerisindeler gibi. Kısaca Tunceli’de bir komünist başkan reklamları, arkasından sağdan adaylarla, hafif muhafazakar ve ılımlı bir sol reklamı bunların üzerine bir de mağdur edilmiş soldan bir başkanla işin cila kısmı mı yapılmakta? Adım adım ılımlı hafif dindar sol iktidarların günleri mi yaklaşmakta? Bilemiyoruz tabi, yaşayıp göreceğiz takdir-i ilahi izin verirse. Bu senaryoları çok sık yaşadığımız için işkillenmemek de elde değil hani….

        Ülkenin acilen YSK’yı kapatıp YFDK ya ihtiyacı var. YFDK ne mi? Yüksek Fiyatları Durdurma Kurulu, bir çiftçi olarak tarlaları sürme sezonundayız ve mazot 6,55 tl. Ben İstanbul’un mağdurunu, Ankara’nın bebesini düşünecek durumda değilim, sinir stres hat safhada anlayacağınız. Millet olarak Bana mazlumu getirin modundayız. Genetik kodlarımızda gizli ‘’mağduru bağrımıza basma’’ özelliğimizi kullana kullana onu da bitirdiniz. Artık bana bu ülkeyi mağdur eden MAĞDURU getirin diyorum….Saygılar….

Bu yazı toplam 1986 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur