1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİ TOHUMLA BULUŞTU
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİ TOHUMLA BULUŞTU

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİ TOHUMLA BULUŞTU

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE YEM TOHUMU EKİMİNİ TAMAMLADI

A+A-

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’IN TALİMATIYLA ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE, ÇİFTÇİYE DAĞITILACAK YEM TOHUMU EKİMİ YAPILDI

 

BAŞKENT’TE YERLİ ÜRETİMİ TEŞVİK EDECEKLERİNİ BELİRTEN KIRSAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANI YILDIRIM ŞAMİL ÖZDEN, “ÜRETENİN YANINDAYIZ. ARAZİDE 21 TON YEM TOHUMU ELDE EDECEĞİZ” DEDİ

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan Atatürk Orman Çiftliği arazisinde çiftçiye dağıtılmak üzere yem tohumu ekimi gerçekleştirdi.

         Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla 3 yıllığına kiralanan arazide, temizleme çalışmalarının ardından hayvan yemi olarak kullanılan macar fiği ve buğday tohumu ekimi yapıldı.

         Yıllar sonra yapılan ekim sayesinde 2 parsel ve yaklaşık 300 dekarlık arazide, çiftçiye dağıtılmak üzere 21 ton yem tohumu elde edilecek.

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİYE DESTEK

Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yıldırım Şamil Özden, ilk kez bu yıl çiftçiye dağıtılmak üzere Büyükşehir Belediyesi tarafından ekim gerçekleştirildiğini belirterek, şunları vurguladı:

“Sonbaharda en son çiftçimize Macar fiği (yem bitkisi) tohumu dağıttık. Onlar da buğday tohumu ile karıştırıp ekmişti. Şimdi biz de hem buğday tohumu hem de Macar fiği tohumunu karıştırarak bir ekim yaptık. Buradaki 300 dönümde yaklaşık 21 ton Macar fiği ve buğday tohumu karışımı alacağız. Tabi yağış biraz daha fazla olursa hasat için daha iyi olur.”

         Ankara’da kaba yem (hayvan yemi) açığı olduğunu söyleyen Özden, yapılan bu ekim sayesinde bu açığın kapanacağını ifade etti.

       Başkent’te bulunan 953 mahalleye bu yemlerin dağıtılacağını belirten Özden, “Sayın Başkanımız Mansur Yavaş, kırsalda yaşayan üreticilerimize her türlü olanağı sağlamak için çalışıyor. Üretenin her zaman yanındayız. Yerli üretimi teşvik edeceğiz, çiftçimize ekonomik yönden destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur