1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ankaragücü'nden açıklama
Ankaragücü'nden açıklama

Ankaragücü'nden açıklama

Ankaragücü, Tandoğan Tesisleri ile ilgili açıklama yaptı

A+A-

Tandoğan Tesislerinin bir kısmının Yüksek Hızlı Tren Garına yapılacak yol için tahliye edilmeye çalıştığını dün sizlerle paylaşmıştık. Bugün Ankaragücü yönetimi de yaptığı yazılı açıklama ile konuya açıklama getirdi. 

Açıklama şu şekilde....

Kamuoyunun, camiamızın ve taraftarlarımızın da yakından takip ettiği üzere, alt yapı takımlarımızın antrenmanlarını yaptığı, Tandoğan Spor Kompleksi’mizin içerisindeki halı sahalarımızın ve Store Mağaza’mızın yer aldığı alan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılmakta olan AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı projesi kapsamında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı – Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’ne, Kamulaştırma Kanunu’nun 30. Maddesi çerçevesinde tahsis edilmek üzere Maliye Hazinesi’ne devrinin yapılması kararlaştırılmıştır.

Söz konusu karar çerçevesinde kulübümüze gönderilen yazı ile halı saha ve Store Mağaza’mızı, 1 ay içerisinde boşaltmamız istenmektedir.

Yıllarca Türk Sporu’na kazandırdığı başarılı yeteneklerle adeta Ankara’nın sembolü haline gelen Tandoğan Spor Kompleksi’mizin içerisinde yer alan halı sahalarımızın ve mağazamızın, bir başka yer gösterilmeden tahliyesinin istenmesi, başta Yönetim Kurulumuz olmak üzere, camiamızı ve taraftarlarımızı derinden üzmüştür.

Spor faaliyetlerinin plan ve program dâhilinde ve mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesini gözetmek, gelişmesini ve yaygınlaşmasını teşvik edici tedbirler almak, gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici politikaları tespit etmek, farklı genç grupların sportif ihtiyaçlarını da dikkate alarak gençlerin spor yapmalarına imkan sağlama adına spor tesisleri inşa edip bu tip tesisleri yaygınlaştırmak, devletin görevleri arasında iken halihazırda var olan spor tesisinin bir başka yer gösterilmeden ve alternatif yer tahsisi yapılmadan tahliye edilmesini istemek, spor mevzuatının neresinde yazıyor? Ya da mevzuatla ne kadar doğru orantıda örtüşüyor? Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyoruz!

MKE Ankaragücü Kulübü Tandoğan Spor Komleksi’nde yetişen binlerce sporcu örnek davranışları ve başarılarıyla Türk sporunu en iyi şekilde temsil etmiştir. Hala tesisimizde 7-21 yaş aralığında yüzlerce sporcu antrenman yaparak gelişimlerini sürdürmekte, bununla birlikte yine yüzlerce Ankara’lı çocuk spor hayatına Tandoğan Spor Kompleksi’nde adım atarak, eğitimlerini devam ettirmektedir.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak, alternatif yer gösterilmeden ya da başka bir spor tesisi tahsis edilmeden yapılması planlanan uygulamayı kabul etmiyor, hükümetimizin bu konudaki mağduriyetimizi giderecek somut adımlar atacağını ümit ediyoruz.

31 Ağustosta, 106. kuruluş yıldönümünü kutladığımız MKE Ankaragücü’müz, şerefli mazisi ile kurulduğu günden bugüne kadar “Türk Sporunun Lokomotifi” olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Açıklamamıza konu olan Tandoğan Spor Kompleksi, Ankaragüçlü kardeşlerimizin ve Ankara’lı sporseverlerin zihninde acı tatlı hatıralar barındıran bir yerdir. Kulübümüzün adıyla özdeşleşen ve yıllardır binlerce gencin geleceğine ışık tutan Tandoğan Tesislerimizle ilgili kararı yetkililerin tekrar gözden geçirerek düzelteceğine inanıyoruz.

Bilinen bir gerçeği bir kez daha hatırlatmak istiyoruz: MKE Ankaragücü Kulübü ve camiası, yıllardır verdiği mücadele ile kolay pes etmeyeceğini göstermiştir, bundan sonra da göstermeye devam edecektir.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumlardan kullanıcılar sorumludur